GKS MAX ROL Andrzejewo 6:3 Korona II Ostrołęka
Wymakracz Długosiodło 5:0 Iskra Zaręby Kościelne

Aktualności

MISTRZOWIE WIOSNY!!!

• autor: nurisahin, 2015-06-15 11:23

JUTRZENKA UNIECK - GUKS KRASNOSIELC 2:3 (1:3)

Bramki: D. Milewski (as. Urbański), Pajewski (as. Załęski ), Załęski (as. Kurzyński)

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 wygraliśmy na wyjeździe w Uniecku 3:2, dzięki zwycięstwu z 29 punktami na koncie okazaliśmy się najlepszą drużyną na wiosnę! To duże osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt że po jesieni z 7 oczkami zamykaliśmy tabelę A klasy.

Już od początku spotkania widać było kto będzie dominował na boisku, ładne zagranie w tempo do Pajewskiego a ten będąc oko w oko z bramkarzem uderzył nad poprzeczką, kilka ciekawych zagrań znowu pozwoliło nam stworzyć doskonałą sytuację. Tym razem centra z lewej strony trafiła do nie obstawionego Krzyśka, ale strzał głową odbił się od poprzeczki. Następnie znowu jest bardzo groźnie Szewczak na szybkości wpada w pole karne wykłada piłkę do Kamila, który uderza do siatki, ale chorągiewka asystenta wędruje do góry, nasz snajper był na spalonym. Co się odwlecze... :) Urbański prostopadle do Milewskiego, nie udana pułapka ofsajdowa gospodarzy, Damian sam na sam z bramkarzem i leciutkim strzałem obok wychodzącego bramkarza daje nam prowadzenie. Później sytuacja na boisku nie wiele przypominała mecz piłki nożnej. Bezradni gospodarze uciekali się raz po raz do fauli i przerywania gry o wyzwiskach w stronę sędziego i do nas nie wspominając. Po jednym z fauli na Krzyśku, nabuzowany jak czajnik gracz Jutrzenki uderzył głową naszego napastnika - ten nie pozostawał dłużny,  i także wymierzył sprawiedliwość, wywiązała się bijatyka, w której brało udział ~ po połowie ludzi z dwóch ekip + odciągający ratownik medyczny :) a gracze Jutrzenki chyba tylko na to czekali od początku meczu... Najbardziej pogubił się we wszystkim sędzia, bo moim zdaniem dla dwóch zawodników powinny być czerwone kartki i tyle.  Po uspokojeniu sytuacji idziemy za ciosem tym razem Załęski kapitalnie do Krzyśka, ten mija bramkarza i z ostrego kąta strzela 2 gola dla Nas. W końcu Unieck ma jakąś sytuacje i od razu zamienia ją na gola, technicznym strzałem w długi róg - Adam bez szans. 3 minuty później odpowiadamy golem. Do piłki dobiega Sebek Kurzyński centruje na dalszy słupek gdzie akcję celną główką kończy Kamil Załęski. Jeszcze przed przerwą z boiska powinien wylecieć obrońca gospodarzy - mając żółtą kartkę wykosił Sebka który wychodził na czystą pozycję - sędziemu zabrakło jaj...

Po przerwie daliśmy się zaskoczyć. W 48' więcej szczęscia niż umiejętności ma Unieck, długa laga odbija się od  jakiejś kępy jak od trampoliny, przeskakuje nad skaczącym Tomkiem Rogalą, napastnik Jutrzenki dochodzi do piłki i po rykoszecie od interweniującego Włodarskiego piłka lobem trafia do siatki 2:3, dalsza część meczu nie powala poziomem, walka w środku i mnóstwo nie celnych podań, Jutrzenka coś próbuje ale zazwyczaj akcja kończy się w środku pola, lub nie celnym podaniem do przodu. My także  nie podkręcamy tempa raczej czekamy na kontrę. i po jednej z nich wychodzilibyśmy 3 na 1 obrońcę, ale oczywiście kopacz z Uniecka postanowił skasować Urbańskiego, nawet nie myśląc gdzie jest piłka - decyzja arbitra? żółta no przecież nie czerwona...  To samo kilka minut później Kurzyński uderza z 16 metrów i dostaje wślizg w nogi - gwizdek milczy! Unieck jedyną szansę na wyrównanie miał w 85' po strzale z rzutu wolnego piłka dała takiego kozła na kępie że odbijając się 5 metrów od bramki przeleciała nad poprzeczką... Adam nie miał by szans. Aha gracze gospodarzy domagali się jeszcze karnego za zagranie ręką Budnego, ale nastrzelony z metra "Seler" nawet nie wiedział gdzie jest piłka. Koniec sezonu 5 miejsce w lidze GUKS-u !