Iskra Zaręby Kościelne 2:2 Korona II Ostrołęka
GKS MAX ROL Andrzejewo 2:1 FC 2012 Różan

Wygrana na koniec.

• autor: pato_7, 2014-05-26 01:07

LZS Łęg Przedmiejski - GUKS Krasnosielc 1:5 (1:3)

bramki: Kurzyński, Pajewski, Pragacz, Rogala x2.

Upalne popołudnie i eksperymentalny skład nie przeszkodziły naszej ekipie w wygranej na pożegnanie z B- klasą. Po ciekawym meczu ogrywamy Łęg 5:1.

Spotkanie w wymarzony sposób rozpoczęła drużyna gości, już w 3' Pajewski zagrywa prostopadłą piłkę do Szewczaka, który na szybkości wbiega w pole karne i wykłada ją Kurzyńskiemu ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Dalsze minuty toczą się w środkowej strefie boiska, strzał z około 20m Darka Wierzbickiego przechodzi obok słupka, następnie oko w oko z bramkarzem staje Szewczak, ale czubkiem nogi bramkarz ratuje swój zespół przed utratą bramki. Około 15' szansę mają gospodarze do prostopadłej piłki wystartował jeden z z graczy Łęgu lecz świetnie z bramki wyszedł "Lisu" i zatrzymał strzał. W 20' jest już 2:0. Dośrodkowanie z rożnego Krzyśka trafia w plecy Szczepańskiego, a z 2 metrów do siatki trafia Rogala. Po tej bramce sędzia zarządził przerwę na wodę. Po krótkiej przerwie daliśmy się zaskoczyć, akcję lewą stroną próbował zastopować Milewski, zatrzymał piłkę ale zrobił to na tyle niefortunnie że ta spadła wprost pod nogi nabiegającego rywala, strzał przy słupku, Liszewski bez szans. Później niecelnie zza szesnastki uderza Szczepański, a jeszcze przed przerwą drugą bramkę zdobywa Tomek Rogala, tym razem wykorzystuje świetne dośrodkowanie Pajewskiego z wolnego i głową kieruje piłkę do bramki. Do przerwy utrzymuje się wynik 1:3.

Po zmianie stron pierwsi do głosu dochodzą gracze Łęgu, lob z 16 metrów, ale znów dobrze w bramce "Lisek" który przenosi piłkę nad poprzeczką. Kilkanaście minut później kombinacyjna akcja Pajewski, Szewczak, Włodarski, i Krzysiek zdobywa swoją 16 bramkę ligową po posadzeniu bramkarza na murawę. Środek pola należał do nas i to własnie nasz defensywny pomocnik Mateusz Pragacz w 75' po prostopadłym zagraniu od Szewczaka wychodzi sam na sam i i pokonuje bramkarza gospodarzy. W międzyczasie swoje szanse mieli jeszcze Pajewski, Wierzbicki i Rogala, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Pod koniec meczu groźnie zrobiło się pod naszą bramką, po długim zagraniu zawodnik Łęgu uderzył jednak obok słupka. 7 ligowe zwycięstwo na wyjeździe stało się faktem, tym samym pieczętujemy awans do A klasy!