GKS MAX ROL Andrzejewo 6:3 Korona II Ostrołęka
Wymakracz Długosiodło 5:0 Iskra Zaręby Kościelne

Aktualności

W końcu Przełamanie !

• autor: pato_7, 2011-10-02 23:31

Huragan Lipniki - GUKS Krasnosielc 3:5 (0:5)

Bramki: Tomasz Rogala 12', Tomasz Urbański 18'(k), Krzysztof Pajewski 30', Mateusz Szczepański 39' i 45'.

Długo oczekiwane zwycięstwo w nowym sezonie odnieśli zawodnicy GUKS-u Krasnosielc. W meczu V kolejki B- klasy wygrywamy na boisku w Lipnikach 5:3 zapisując na swoje konto premierowe 3 punkty.

Równo o godzinie 14.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra pana Załęskiego prowadzącego dzisiejsze spotkanie. Pierwsze minuty były dosyć wyrównane i żadna z ekip nie osiągneła znaczącej przewagi. Pierwszą groźną akcje stworzyli gospodarze, a dośrodkowanie z lewej strony niepewnie łapie Adam Milewski, piłka wycofana jest na 16 metr, ale zawodnik Huraganu strzela obok bramki. Odpowiedź GUKS-u była natychmiastowa i skończyła się bramką. W 12' z rzutu rożnego centruje Tomasz Urbański piłka leci na długi słupek gdzie najwyżej skacze Tomasz Rogala i strzałem głową daje prowadzenie ekipie gości. Po tej bramce zarysowała się nasza przewaga która trwała aż do końca pierwszej połowy. W 18' ręką w polu karnym zagrywa jeden z obrońców Huraganu, sędzia nie waha się wskazać na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą rzut karnego jest Tomasz Urbański który daje nam dwubramkowe prowadzenie. Bramkę na 3:0 zdobywa Krzysiek Pajewski który przyjmuje piłkę w polu karnym i silnym strzałem pod poprzeczkę z 8 metrów powiększa nasze prowadzenie. Kilka minut później po ziemi z rzutu wolnego strzela Kuba Faderewski, jednak bramkarz jest na posterunku. W 39' z akcją wychodzą nasi napastnicy, Pajewski zagrywa na lewą stronę do Mateusza Szczepańskiego który łamie akcję do środka i ładnym technicznym strzałem w długi róg strzela 4 bramkę dla GUKS-u, Ten sam zawodnik miał dobrą okazję kilka minut później gdy strzałem z 20 metrów zatrudnił bramkarza z Lipnik, jednak ten stanął na wysokości zadania i odbił piłkę na rzut rożny. Co się odwlecze to nie uciecze w 45min prostopadłe zagranie Szymona Mikulaka wykorzystuje Szczepański  i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa 5 bramkę. Kanonada strzelecka i absolutna dominacja Krasnosielca w pierwszej połowie spotkania.

Druga częśc meczu zaczyna się od nieśmiałych prób Lipnik. W 50' Huragan strzela pierwszą bramkę - niestety kuriozum. Z rzutu rożnego słaba centra spada na krótki słupek, w piłkę nie trafia Tomek Szewczak, Adam Milewski pada na ziemię wraz z zawodnikiem gospodarzy a piłka odbija się od piasku na lini bramkowej i wpada do bramki tuż przy słupku.  W tej sytuacji nasi zawodnicy mieli dużo pretensji do sędziego ponieważ wydawało się że nasz bramkarz był faulowany. Gospodarze natomiast poczuli że jeszcze mogą powalczyć o lepszy rezultat i ruszyli do ataku. W dobrej sytuacji znalazł się ich napastnik ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później było już 2:5. Rozpaczliwa wrzutka w nasze pole karne piłka odskakuje od nóg naszego zawodnika z czego korzysta gracz Huraganu pakując piłkę pod poprzeczkę. Po tej bramce udało się uspokoić grę i mieliśmy swoje szanse na bramkę. Z serią 3 kornerów z rzędu jeszcze poradzili sobie obrońcy Huraganu Lipniki, ale przy ładnej główce Kuby Faderewskiego, świetnym refleksem musiał popisać się bramkarz. Następnie swojej okazji na gola szukał nasz kapitan, który atomowym strzałem z rzutu wolnego po raz kolejny sprawdził umiejętności bramkarza Lipnik. W 70' zakotłowało się w naszym polu karnym piłkę przed siebie odbił Adam Milewski lecz wysoki napastnik gospodarzy nie sięgnął jej głową i została wybita przez naszych obrońców. W 75' minucie było już 3:5 - z rożnego wrzutka na pierwszy słupek gdzie stoi gracz gospodarzy i Urbański. Piłka obciera się o głowe naszego kapitana i wpada do bramki nad zdezorientowanym ''klockiem''. W dalszej części gry gracze Lipnik próbowali dalekich podań do swoich napastników, i strzałów z rzutów wolnych z każdej pozycji, na szczęście bramkarz i defensywa nie dała się już zaskoczyć i z trudnego terenu w Lipnikach wywozimy 3 pkt.